Bývanie a ubytovanie

Mestské ubytovne

Aké služby poskytujú?

Magistrát prevádzkuje dve mestské ubytovne – ubytovňu Fortuna v Dúbravke a ubytovňu Kopčany v Petržalke. Tieto ubytovne poskytujú prechodné ubytovanie vybraným cieľovým skupinám a súčasťou ich fungovania je podpora, pomoc a základné sociálne poradenstvo.
Súčasťou sociálnej pomoci na ubytovni Fortuna je aj nízkoprahová sociálna služba pre deti a rodinu Fortunáčik. Na ubytovni Kopčany poskytuje poradenské, vzdelávacie a voľnočasové aktivity pre deti, mladých ľudí a rodiny občianske združenie Ulita.

Slúžia ubytovne na dlhodobé bývanie?

Ubytovanie sa poskytuje na dobu určitú, pričom základná doba ubytovania je najviac na jeden rok. Celková doba poskytnutia prechodného ubytovania môže byť predĺžená až na päť rokov. Podmienky predĺženia sú ukotvené v samotnej zmluve o ubytovaní a v štatúte ubytovne.
Pokiaľ potrebujete dlhodobé bývanie, môžete si podať žiadosť o nájomné bývanie. Žiadosť je možné podať aj po nástupe do ubytovne, kde Vám ochotne pomôžu sociálni pracovníci

Aktuálna obsadenosť

Od januára 2020 je na ubytovni Fortuna tzv. stop stav a noví ubytovaní sa neprijímajú z dôvodu prípravy na rekonštrukciu a súčasnej epidemickej situácie.
V ubytovni Kopčany je aktuálna (9/2021) čakacia doba približne 2-3 roky.
Kapacita ubytovne Fortuna - približne 300 ubytovaných Kapacita ubytovne Kopčany - 220 ubytovaných

Kalkulačka na životné minimum

Overte si rýchlo a jednoducho, či príjmy Vašej domácnosti stačia na pokrytie životného minima. Bez toho vám nevieme poskytnúť miesto v našej ubytovni.

Ubytovňa Fortuna

Adresa: Ubytovňa Fortuna Agátová 1/A, Bratislava-Dúbravka
+421 2 59 356 714
zavolať
fortuna@bratislava.sk
napísať

Ubytovňa Kopčany

Adresa: Ubytovňa Kopčany Kopčianska 90, Bratislava-Petržalka
+421 2 63 838 687
zavolať
kopcany@bratislava.sk
napísať