Digitálna platba dane z nehnuteľností

Zaplaťte daň z nehnuteľností od 28. apríla online, rýchlo a pohodlne v Bratislavskom konte.

Benefity

 • Zaplatíte v priebehu niekoľkých sekúnd

  Zaplaťte svoju daň kdekoľvek cez QR kód, platobnú bránu, Apple Pay či Google Pay.

 • Prehľadné informácie o dani v konte

  Na bezpečnom mieste nájdete detailné informácie o dani z nehnuteľností, ktorú platíte.

 • Nezabudnete na nič dôležité

  Už žiadne lístočky na chladničke. Pripomenieme vám blížiace sa termíny splátok dane.

 • Ušetríte cestu na poštu

  Ak máte aktivované konto do 19. apríla a zaplaťte plnú sumu dane do 12. mája a ušetríte cestu na poštu.

Ako postupovať?

 1. Vytvorte si Bratislavské konto. ↗︎ Nájdete v ňom na jednom mieste digitálnu platbu dane z nehnuteľností a postupne aj ostatné služby, ktoré poskytuje mesto Bratislava alebo mestské organizácie. Tento krok bolo ideálne vykonať do 19. apríla 2023.
 2. Dáme vám vedieť, keď bude vaša daň pripravená. Rozhodnutia k dani z nehnuteľností budeme distribuovať od 28. apríla. Až budete mať to vaše v konte, pošleme vám e-mail.
 3. Detail dane v novom Bratislavskom konte. Po prihlásení sa do Bratislavského konta uvidíte detailné informácie o vašej dani z nehnuteľností.
 4. Rýchla a jednoduchá platba. Následne môžete zaplatiť svoju daň cez QR kód, platobnú bránu, Apple Pay či Google Pay. Ak ste si aktivovali konto do 19. apríla 2023 a zaplatíte plnú sumu dane do 12. mája 2023, nemusíte ísť na poštu.
 5. Povedzte nám o svojej skúsenosti. Chceme vytvoriť používateľsky príjemnú službu. Pomôžte nám poskytnutím spätnej väzby. Ďakujeme.

Kontakt

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy Oddelenie miestnych daní, poplatkov a licencií Blagoevova 9, 850 05 Bratislava

Často kladené otázky

Pre koho je táto služba určená?

Pre všetkých daňovníkov (fyzické osoby, nepodnikateľov), ktorí v Bratislave vlastnia nehnuteľnosť. Daňovníkom je pre nás obyvateľka alebo obyvateľ, ktorý podával daňové priznanie.

Môžem zaplatiť daň z nehnuteľností za niekoho iného?

Informácie, ktoré uvádzame v Bratislavskom konte, podliehajú daňovému tajomstvu a môžu byť sprístupnené len daňovníkovi, teda osobe, ktorá podala priznanie k dani z nehnuteľností.

V prípade, že vám daňovník sprístupní platobné informacie, ktoré získal cez našu službu digitálna platba dane, môžete za neho zaplatiť daň prostredníctvom QR kódu. Napríklad cez mobilnú aplikáciu vašej preferovanej banky.

Prečo túto službu poskytujete?

Naším cieľom je zjednodušiť a spríjemniť služby mesta. V roku 2021 sme spustili pilotnú platbu dane pre uzatvorenú skupinu obyvateľov. Na základe ich spätnej väzby a pozitívnej skúsenosti sme sa rozhodli sprístupniť túto možnosť všetkým Bratislavčankám a Bratislavčanom. Aby ste svoju daň za nehnuteľnosť mohli zaplatiť digitálne, rýchlo a kdekoľvek budete.

Ako funguje overenie daňovníka a prečo potrebujete rodné číslo a OP?

Čísla dokladov potrebujeme poznať na to, aby sme overili Vašu identitu voči štátnym registrom. Rodné číslo zároveň slúži ako jedinečný identifikátor, bez ktorého Vám nevieme sprístupniť detaily Vašej dane z nehnuteľností. Bez overenia nebudete schopný/á zaplatiť daň z nehnuteľností digitálne. Overenie je jednorazové, údaje neukladáme.

Za akých podmienok mi nepošlete rozhodnutie o dani z nehnuteľností?

Registrovaním sa do Bratislavského konta do 19. apríla 2023, a zároveň zaplatením plnej sumy dane online do 12. mája 2023.

Kedy nájdem svoju daň v Bratislavskom konte?

Každý rok pracujeme na výpočte dane z nehnuteľností až pre 210.000 daňovníkov. Pripravené rozhodnutia budeme distribuovať v termíne od 20. apríla. Keď bude vaša daň z nehnuteľností pripravená, pošleme vám notifikačný e-mail.

Prečo nemám svoju daň vo svojom Bratislavskom konte?

Táto situácia mohla nastať najmä z troch dôvodov:

 1. Vaša nehnuteľnosť je pravdepodobne v spoluvlastníctve. V prípade bezpodielového spoluvlastníctva je rozhodnutie o dani z nehnuteľností distribuované osobe, ktorá podávala daňové priznanie. V prípade podielového spoluvlastníctva je rozhodnutie o dani z nehnuteľností distribuované osobe (zástupca alebo zástupkyňa spoluvlastníkov), ktorá podala daňové priznanie.
 2. Vaše daňové priznanie ešte čaká na spracovanie, čo znamená, že o vás zatiaľ nevieme. Počas jedného zdaňovacieho obdobia je podaných až 25.000 daňových priznaní, ktoré sú postupne spracovávané. Prosíme, aby ste sa skúsili pozrieť do konta neskôr.
 3. Je možné, že ste nepodali priznanie z dane z nehnuteľností. Viac informácií nájdete tu https://bratislava.sk/mesto-bratislava/dane-a-poplatky/dan-z-nehnutelnosti ↗︎.

Ako môžem zaplatiť svoju daň?

Pripravené rozhodnutia budeme distribuovať v termíne od 20. apríla. Keď bude vaša daň z nehnuteľností pripravená, pošleme vám notifikačný e-mail. Zaplatiť môžete aj cez email, ktorý vám v tento deň zašleme.

Prečo poskytujete práve tieto platobné metódy?

Poskytujeme platobné metódy, ktoré sa najčastejšie využívajú v súkromnom sektore. Ak máte návrh na pridanie konkrétnych platobných metód, neváhajte nám napísať na [email protected] .

Ako zaplatím QR kódom?

Pri platbe QR kódom si otvorte mobilnú aplikáciu vašej preferovanej banky. V aplikácii nájdite možnosť skenovania QR kódu, následne QR kód naskenujte. Všetky informácie potrebné k úspešnej platbe dane budú predvyplnené po oskenovaní kódu. Potom stačí platbu už len potvrdiť a odoslať.

Ako môžem zaplatiť daň na splátky pomocou QR kódu?

Pri platbe na splátky použitím QR kódu si otvorte mobilnú aplikáciu vašej preferovanej banky. V aplikácii nájdite možnosť skenovania QR kódu. Tento kód následne oskenujte. Všetky informácie potrebné k úspešnej platbe dane budú predvyplnené po oskenovaní, avšak je nutné, aby ste zmenili výšku platby na sumu splátky, ktorú chcete uhradiť. Následne už platbu stačí len potvrdiť a odoslať.

Prečo som obdržal duplicitne rozhodnutie o dani z nehnuteľností aj po tom, ako som ho dostal do Bratislavského konta?

Neposielanie rozhodnutí garantujeme len za splnenia nasledovných podmienok: registrovaním sa do Bratislavského konta do 19. apríla 2023, a zároveň zaplatením plnej sumy dane online do 12. mája 2023.

Ako môžem poskytnúť spätnú väzbu?

Spätnú väzbu môžete poskytnúť po zaplatení dane pomocou dotazníka. Následne môžete byť oslovený k hĺbkovému rozhovoru s členmi oddelenia inovácií a digitálnych služieb.

Spätnú väzbu môžete poskytnúť po zaplatení dane pomocou dotazníka. Následne môžete byť oslovený k hĺbkovému rozhovoru s členmi oddelenia inovácií a digitálnych služieb.

Prečo neposielate rozhodnutie o dani z nehnuteľností?

Naším cieľom je zjednodušovať a spríjemnovať služby mesta. Projekt digitálnej platby dane z nehnuteľností je proaktívna služba mesta Bratislava. Od roku 2021 je v štádiu neustáleho zlepšovania.

Na základe spätnej väzby od viac ako 1500 daňovníkov z roku 2022, sme sa rozhodli v roku 2023 neposielať rozhodnutia o dani z nehnuteľností poštou daňovníkom, ktorí sa registrujú do 19. apríla 2023 Bratislavského konta a zaplatia plnú sumu vyrúbenej dane do 12. mája. Umožní nám to ušetriť náklady na poštovné a vám zrýchliť prístup k platbe.

Vaše rozhodnutie o dani z nehnuteľností nájdete v Bratislavskom konte v sekcii dane a poplatky. Môžete si ho stiahnuť v pdf formáte.

Zapojenie do digitálnej platby je dobrovoľné a stále sa môžete rozhodnúť, že svoje rozhodnutie dostanete doporučene poštou alebo do elektronickej schránky tak, ako ste zvyknutý každý rok.

Potrebujem zmeniť svoje telefónne číslo alebo korešpondenčnú adresu. Ako mám postupovať?

Tieto údaje si môžete pohodlne zmeniť v Bratislavskom konte, v časti Môj profil.