Digitálna platba dane z nehnuteľností

Založte si Bratislavské konto do 17. apríla a zaplaťte daň z nehnuteľností od 29. apríla rýchlo a pohodlne.

Benefity

 • Zaplatíte v priebehu niekoľkých sekúnd

  Zaplaťte svoju daň kdekoľvek cez QR kód, platobnú bránu, Apple Pay či Google Pay.

 • Ušetríte cestu na poštu

  Ak máte aktivované bratislavské konto do 17. apríla a zaplatíte svoju daň do 15 dní, ušetríte cestu na poštu.

 • Prehľadné informácie o dani v konte

  Na bezpečnom mieste nájdete detailné informácie o dani z nehnuteľností, ktorú platíte.

 • Nezabudnete na nič dôležité

  Už žiadne lístočky na chladničke. Pripomenieme vám blížiace sa termíny splátok dane.

Ako postupovať?

 1. Vytvorte si Bratislavské konto. ↗︎ do 17. apríla. Nájdete v ňom na jednom mieste digitálnu platbu dane z nehnuteľností a postupne aj ostatné služby, ktoré poskytuje mesto Bratislava alebo mestské organizácie.
 2. Dáme vám vedieť, keď bude vaša daň pripravená. Informácie o dani z nehnuteľností budú v kontách pribúdať postupne od 29. apríla 2024. Keď bude vaša daň z nehnuteľností pripravená, dostanete notifikačný e-mail.
 3. Detail dane v Bratislavskom konte. Po prihlásení sa do Bratislavského konta uvidíte detailné informácie o vašej dani z nehnuteľností.
 4. Rýchla a jednoduchá platba. Následne môžete zaplatiť svoju daň cez QR kód, platobnú bránu, Apple Pay či Google Pay.
 5. Povedzte nám o svojej skúsenosti. Chceme vytvoriť používateľsky príjemnú službu. Pomôžte nám poskytnutím spätnej väzby. Ďakujeme.

Kontakt

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy Oddelenie miestnych daní, poplatkov a licencií Blagoevova 9, 850 05 Bratislava

Často kladené otázky

Pre koho je táto služba určená?

Pre všetkých daňovníkov (fyzické osoby, nepodnikateľov), ktorí v Bratislave vlastnia nehnuteľnosť. Daňovníkom je pre nás obyvateľka alebo obyvateľ, ktorý podával priznanie k dani z nehnuteľností.

Môžem zaplatiť daň z nehnuteľností za niekoho iného?

Informácie, ktoré uvádzame v Bratislavskom konte, podliehajú daňovému tajomstvu a môžu byť sprístupnené len daňovníkovi, teda osobe, ktorá podala priznanie k dani z nehnuteľností.

V prípade, že vám daňovník sprístupní platobné informacie, ktoré získal cez našu službu digitálna platba dane, môžete za neho zaplatiť daň prostredníctvom QR kódu. Napríklad cez mobilnú aplikáciu vašej preferovanej banky.

Prečo túto službu poskytujete?

Naším cieľom je zjednodušiť a spríjemniť služby mesta. V roku 2021 sme spustili pilotnú platbu dane pre uzatvorenú skupinu obyvateľov. Na základe ich spätnej väzby a pozitívnej skúsenosti sme sa rozhodli sprístupniť túto možnosť všetkým Bratislavčankám a Bratislavčanom. Aby ste svoju daň za nehnuteľnosť mohli zaplatiť digitálne, rýchlo a kdekoľvek budete.

Ako funguje overenie daňovníka a prečo potrebujete rodné číslo a OP?

Čísla dokladov potrebujeme poznať na to, aby sme overili Vašu identitu voči štátnym registrom. Rodné číslo zároveň slúži ako jedinečný identifikátor, bez ktorého Vám nevieme sprístupniť detaily Vašej dane z nehnuteľností. Bez overenia nebudete schopný/á zaplatiť daň z nehnuteľností digitálne. Overenie je jednorazové, údaje neukladáme.

Kedy nájdem svoju daň v Bratislavskom konte?

Informácie o dani z nehnuteľností budú v kontách pribúdať postupne od 29. apríla 2024. Keď bude vaša daň z nehnuteľností pripravená, dostanete notifikačný e-mail.

Prečo nemám svoju daň vo svojom Bratislavskom konte?

Táto situácia mohla nastať najmä z troch dôvodov:

 1. Vaša nehnuteľnosť je pravdepodobne v spoluvlastníctve. V prípade bezpodielového spoluvlastníctva je rozhodnutie o dani z nehnuteľností distribuované osobe, ktorá podávala daňové priznanie. V prípade podielového spoluvlastníctva je rozhodnutie o dani z nehnuteľností distribuované osobe (zástupca alebo zástupkyňa spoluvlastníkov), ktorá podala daňové priznanie.
 2. Vaše daňové priznanie ešte čaká na spracovanie, čo znamená, že o vás zatiaľ nevieme. Počas jedného zdaňovacieho obdobia je podaných až 25.000 daňových priznaní, ktoré sú postupne spracovávané. Prosíme, aby ste sa skúsili pozrieť do konta neskôr.
 3. Je možné, že ste nepodali priznanie z dane z nehnuteľností. Viac informácií nájdete tu https://bratislava.sk/mesto-bratislava/dane-a-poplatky/dan-z-nehnutelnosti ↗︎.

Ako môžem zaplatiť svoju daň?

Informácie o dani z nehnuteľností budú v kontách pribúdať postupne od 29. apríla 2024. Keď bude vaša daň z nehnuteľností pripravená, dostanete notifikačný e-mail. Zaplatiť môžete prostredníctvom QR kódu, prevodom alebo platobnej brány s podporou Apple Pay a Google Pay.

Prečo poskytujete práve tieto platobné metódy?

Poskytujeme platobné metódy, ktoré sa najčastejšie využívajú v súkromnom sektore. Ak máte návrh na pridanie konkrétnych platobných metód, neváhajte nám napísať na [email protected] .

Ako zaplatím QR kódom?

Pri platbe QR kódom si otvorte mobilnú aplikáciu vašej preferovanej banky. V aplikácii nájdite možnosť skenovania QR kódu, následne QR kód naskenujte. Všetky informácie potrebné k úspešnej platbe dane budú predvyplnené po oskenovaní kódu. Potom stačí platbu už len potvrdiť a odoslať.

Ako môžem zaplatiť daň na splátky pomocou QR kódu?

Pri platbe na splátky použitím QR kódu si otvorte mobilnú aplikáciu vašej preferovanej banky. V aplikácii nájdite možnosť skenovania QR kódu. Tento kód následne oskenujte. Všetky informácie potrebné k úspešnej platbe dane budú predvyplnené po oskenovaní, avšak je nutné, aby ste zmenili výšku platby na sumu splátky, ktorú chcete uhradiť. Následne už platbu stačí len potvrdiť a odoslať.

Ako môžem poskytnúť spätnú väzbu?

Spätnú väzbu môžete poskytnúť po zaplatení dane pomocou dotazníka. Následne môžete byť oslovený k hĺbkovému rozhovoru s členmi oddelenia inovácií a digitálnych služieb.

Potrebujem zmeniť svoje telefónne číslo alebo korešpondenčnú adresu. Ako mám postupovať?

Tieto údaje si môžete pohodlne zmeniť v Bratislavskom konte, v časti Môj profil.