Zeleň

Na obľúbenej Partizánskej lúke pribudli nové miesta na opekanie a grilovanie

5.4.2022

Mestské lesy v Bratislave mohli úpravu areálu realizovať vďaka podpore Nadácie Ekopolis a pivnej značky KELT. Plocha sa nachádza medzi dvoj-altánkom a potokom Vydrica, v pôvodne zaburinenej časti rekreačného areálu.

Po úspešných prácach dobrovoľníkov a pracovníkov mestských lesov tu pribudli spolu 4 nové ohniská so sedením a stolmi, upravená trávnatá plocha vhodná na pohybové aktivity, nové odpadkové koše s dreveným debnením a drevené schodíky k potoku Vydrica. Ohniská majú aj zabudovaný rošt na grilovanie a konštrukciu na zavesenie kotlíka na guláš.

Tešíme sa, že aj tento rok môžeme nadviazať na úspech uplynulých ročníkov projektu Kelt pomáha prírode a pokračovať tak v revitalizácii piknikových miest a ohnísk na Slovensku. Ukazuje sa, že podpora podobných projektov má zmysel a to predovšetkým tento rok, kedy turisti uprednostňujú dovolenku na Slovensku.“ uvádza Radoslava Stratená, brand manažérka značky Kelt.

Netreba zabúdať, že na všetkých ohniskách v lesoparku platia prísne pravidlá narábania s ohňom, obzvlášť počas horúcich a suchých letných dní. Zároveň Mestské lesy apelujú na návštevníkov, aby miesta zanechávali čisté, bezpečné a bez odpadkov, ako sú prázdne fľaše či plechovky. Samozrejme, tieto pravidlá by mali byť samozrejmosťou pre turistov, nech sú kdekoľvek“ hovorí Martina Paulíková z Nadácie Ekopolis.

Pravidlá narábania s ohňom:

  • Oheň zakladajte iba v ohnisku na vyhradenom mieste;
  • Drevo skladujte minimálne dva metre od ohniska;
  • Oheň pred odchodom uhaste vodou a pahrebu rozhrabte;
  • Nepúšťajte nahlas hudbu, nerušte zver a ostatných návštevníkov;
  • Pri odchode zanechajte piknikové miesto čisté a bezpečné, uistite sa, že po opekaní neostali prázdne fľaše, plechovky a iné odpadky.

O Mestských lesoch v Bratislave:

spravujú vyše 3,000 hektárov lesa, vo vlastníctve hlavného mesta. Patria sem obľúbené miesta ako Partizánska lúka, Železná studnička, Kačín, Kamzík či Horáreň Krasňany. Okrem vytvárania vhodných podmienok na rekreáciu obyvateľov sa zameriavajú aj na podporu ochrany prírody, ekovýchovu pre deti a šetrnú formu lesného hospodárstva.

mestske lesy_smetne nadoby s debnenim.jpg
Zdieľať