Záhorská Bystrica má novú svetelnú križovatku


„Táto križovatka sa v minulosti podpísala pod niekoľko dopravných nehôd, čo je aj dôvodom vybudovania nielen bezpečnej, ale aj modernej križovatky. V rámci dopravnej signalizácie boli na budovaní novej križovatky použité najmodernejšie technológie, ktoré sú zároveň omnoho úspornejšie,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Križovatka je spustená od 6. júla 2017 a aktuálne bude počas troch mesiacov v skúšobnej prevádzke. Cieľom je nastaviť efektívne fungovanie svetelnej signalizácie ako pre vodičov, tak pre chodcov. Na križovatke zároveň funguje preferencia MHD dopravy.

V rámci križovatky boli vybudované aj priechody pre chodcov s bezbariérovou úpravou a s akustickou signalizáciou, pričom dva priechody sú cez Bratislavskú ulicu a jeden cez ulicu Československých tankistov. V rámci odľahčenia dopravy bol vybudovaný aj samostatný pruh pre odbočenie vozidiel vľavo v smere z Bratislavskej ulice na ulicu Československých tankistov. Vzhľadom na vysoké dopravné zaťaženie križovatky sú jazdné pruhy pred križovatkou betónové. „Cieľom tejto výstavby bolo predovšetkým zvýšenie bezpečnosti pre všetkých účastníkov cestnej premávky a, samozrejme, aj skvalitnenie života pre obyvateľov tejto mestskej časti,“ povedal riaditeľ mestskej organizácie Generálny investor Bratislavy Vladimír Gašperák.

Svetelnú signalizáciu vybudovala mestská organizácia Generálny investor Bratislavy v hodnote 360-tisíc eur. Na jej vybudovaní sa finančne podieľala aj mestská časť Záhorská Bystrica, ktorá vyčlenila na to 60-tisíc eur. 

„V rámci skvalitnenia života obyvateľov Záhorskej Bystrice budeme pokračovať plánovanou opravou Bratislavskej ulice v úseku od Československých tankistov až po ulicu Záhumenská. Nepôjde pritom o látanie výtlkov, ale o opravu v celej šírke  komunikácie,“ dodal primátor. Oprava je naplánovaná na koniec augusta v úseku 335 metrov. V tomto roku je v pláne aj vypracovanie projektovej dokumentácie na odvodnenie dažďovej kanalizácie. 

Súvisiaci obsah

Komentáre