Zabehnite si so STARZ-om Bratislavský cross


Na podujatí bežia rôzne vekové skupiny bežcov od tých najmenších detí v predškolskom veku, ktoré sa musia popasovať s 500 m vzdialenosťou, no vždy všetky dobehnú úspešne a s radosťou do cieľa. Žiaci navštevujúci prvý stupeň základnej školy pobežia tú istú vzdialenosť ako predškoláci, deti z druhého stupňa musia o víťazstvo zabojovať na trati dlhej 1 kilometer. Dorastenecké kategórie (mládež) vo veku 15 – 18 rokov si môžu zmerať svoje sily už na náročnejšej, dlhšej vzdialenosti až 3 000 metrov. Pre dospelých sú tradične pripravené behy na 3 000 a 6 500 metrov vo viacerých vekových kategóriách.

Na Bratislavskom crosse sa zúčastňujú nielen bežci, ale aj ich rodinní príslušníci, ktorí počas behu povzbudzujú a podporujú bežiacich členov rodiny. Niektorí návštevníci strávia na Rosničke celé dopoludnie, preto je aj tento rok pre deti pripravený bohatý program.

„Minuloročnou novinkou podujatia bol športovo – zábavný program pre najmenšie deti, ktoré sa mohli zapojiť do drobných súťaží, zaskákať si na nafukovacom hrade a nechať si pomaľovať tvár podľa svojich predstáv. Pozitívne ohlasy nás utvrdili v tom, že aj tento rok ho zopakujeme. Veríme, že deti sa spolu s našimi animátormi opäť dobre zabavia. Okrem toho je po celý čas deťom k dispozícii detské ihrisko, tí väčší si môžu vyskúšať vonkajšie fitness stroje a zistiť, v akej sú fyzickej kondícii,“ uviedli organizátori podujatia.

Beh má vo všeobecnosti mnoho pozitívnych účinkov, priaznivo pôsobí na kardiovaskulárny systém, reguluje krvný obeh, znižuje cholesterol a podporuje imunitu alebo pomáha zbavovať sa stresu. Taktiež uvoľňuje psychiku či zvyšuje sebavedomie. Dôvodov na beh je určite mnoho, preto ak nájdete aspoň jeden, príďte si so STARZ-om 7. októbra zabehnúť Bratislavský cross so štartom na kúpalisku Rosnička v Bratislave.

Online prihlasovanie a informácie na: www.starz.sk

Súvisiaci obsah

Komentáre