Primátor Bratislavy privítal v Primaciálnom paláci francúzskeho prezidenta


Je mi veľkou cťou, že som mohol privítať v našom hlavnom meste prezidenta Francúzskej republiky Emmanuela Macrona. Jeho mladý dynamický esprit do nášho mladého mesta neuveriteľne zapadol a niesol sa sálou plnou mladých nadšených ľudí, ktorí sa zaujímali o budúcnosť Európskej únie. Zanietenosť a bojovnosť prezidenta za hodnoty a vízie EÚ ma veľmi oslovila, pretože podobne aj ja mám svoju víziu a odhodlanie meniť Bratislavu k lepšiemu,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

 

Francúzsky prezident diskutoval v Primaciálnom paláci so slovenskými študentmi o aktuálnych otázkach, ako napr. o Brexite, klimatickom dopade na ekonomiky krajín, otázkach integrácie, stability, migrácie či udržateľnom rozvoji.

 

Návšteva francúzskeho prezidenta v hlavnom meste bola významnou udalosťou tiež z hľadiska toho, že v roku 2018 si Česka republika a Slovenská republika pripomínajú 100. výročie založenia Československej republiky a Bratislava tohto roku oslavuje 25. výročie ako hlavné mesto SR. Aj preto bol dnes pre Bratislavu významný deň, ktorý sa zapíše do histórie.

Súvisiaci obsah

Komentáre