Cestujem verejnou dopravou

Najzásadnejšou zmenou pre MHD v čase dopravných obmedzení sú bus pruhy na Gagarinovej ulici smerom do aj von z mesta a obchádzková trasa ulice Mlynské Nivy, ktorá je smerovaná po Páričkovej ulici v obidvoch smeroch. Vďaka tomu sa MHD stala najrýchlejším spôsobom prepravy na všetkých kritických úsekoch. Všetky podrobné zmeny sú pravidelne aktualizované na webovej stránke Dopravného podniku Bratislavy.

Od pondelka 18. februára až do konca marca môžu všetci cestujúci na linkách 201, 202, 212, 75 a X72 jazdiť zadarmo. Okrem toho BID ponúka v tomto čase aj 50% zľavu z týždenného cestovného lístka, ktorý si zakúpite prostredníctvom aplikácie IDS BK.

V súvislosti s dopravnými obmedzeniami od 15.2.2019 Vám v oblasti kruhového objazdu PRIEVOZ odporúčame využiť nasledujúce trasy a linky MHD:

 • V smere z Vrakune a Podunajských Biskupíc do západnej a centrálnej časti mesta a mestskej časti Ružinov využite trolejbusové linky č. 201, 202 a autobusovú linku č. 75.
 • V smere sever a západ mesta využite linku č. 201 na trase Vrakuňa - Ružinov - Trnavské mýto - Račianske mýto - Hlavná stanica. Do úplného centra mesta a v smere na Mlynské Nivy môžete prestúpiť na zastávke Miletičova na linku č. X72, ktorá bude v kritickom úseku Mlynských Nív vedená obojsmerne cez Páričkovu ulicu.
 • V smere na Kollárovo a Hodžovo námestie využite linku č. 202 na trase Vrakuňa - Ružinov - Nivy - Svätoplukova - Záhradnícka - Kollárovo nám. - Hodžovo nám. (cez BUS pruh na Gagarinovej ulici). Do úplného centra mesta môžete prestúpiť na zastávke Miletičova, Novohradská alebo Košická (Autobusová stanica) na linku č. X72.
 • V smere z Vrakune do Ružinova cez Nové Mesto až do Krasňan využite linku č. 75.
 • Obyvateľom Prievozu odporúčame cestovať aj linkou č. 212 na trase Cintorín Vrakuňa - Prievoz - Ružinov - Nivy - Svätoplukova - Záhradnícka - Kollárovo nám. - Hodžovo nám. - Kramáre - Patrónka (po Mierovej ulici). Do úplného centra mesta môžete prestúpiť na zastávke Miletičova, Novohradská alebo Košická (Autobusová stanica) na linku č. X72.

V súvislosti s dopravnými obmedzeniami od 15.2.2019 v oblasti MLYNSKÉ NIVY platia nasledovné zmeny:

 • Po Páričkovej ulici v úseku Mlynské Nivy - Svätoplukova jazdia len vozidlá MHD a vozidlá TAXI služby.
 • Cez Páričkovu ulicu jazdia linky č. X72, 50, 205.
 • Cez Landererovu ulicu jazdí linka č.. 70.
 • Linka č. 88 a č. 21 končiace pri bývalej autobusovej stanici zostanú bez zmeny.
 • Výluka linky 87: Počas výluky sú obsluhované všetky stále zastávky tejto linky. V smere z Petržalky do Ružinova premáva od zastávky Prístav cez Plynárenskú, Mlynské nivy a Bajkalskú bez zastavenia a od zastávky Lúčna ďalej po svojej trase. V smere z Ružinova do Petržalky premáva od zastávky Lúčna cez Bajkalskú, obrat v križovatke s Prievozskou, späť na Bajkalskú a ďalej na Prístavnú, kde sa od zastávky Prístav napojí na svoju trasu. Na Páričkovej ulici sú dve zastávky MHD - pri budove VÚB Banky (Autobusová stanica) a pri križovatke so Svätoplukovou ulicou (Cvernovka).
 • V rámci Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) môžu cestujúci využiť aj linky SlovakLines z regiónu, ktoré jazdia po Gagarinovej. Platí štandardný cestovný lístok či električenka. Cestovné lístky na regionálne autobusy dopravcu SAD Dunajská Streda (mimo IDS BK) je nutné zakúpiť si u vodiča. Regionálne linky stoja na najdôležitejších zastávkach vo Vrakuni a na Gagarinovej ulici vrátane zastávky Cintorín Vrakuňa.